Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > O nás > Aktuality > Nová zelená úsporám 2023

Nová zelená úsporám 2023Po krátké provozně-technické přestávce během letních prázdnin bude program "Nová zelená úsporám" (platnost od 1. září 2023) obnoven s téměř identickými podmínkami jako v předchozí etapě.

 JPdotace.jpg

Hlavním cílem úprav programu je:

  • umožnit přístup k dotacím pro nové skupiny žadatelů, zejména v oblasti bytových domů,
  • a zjednodušit proces správy žádostí.

 

Dochází ke značnému zvýšení finanční podpory pro zateplení domů

 

Žadatelé, kteří provedou komplexní zateplení svého domu, budou nově oprávněni k částce až 950 tisíc korun (v porovnání s aktuálním limitem 650 tisíc korun).

V rámci novostaveb budou od této chvíle podporovány pouze projekty dosahující nejvyššího energetického standardu, a to s navýšenou dotací ve výši 535 tisíc korun. 

 

Hlavním pilířem programu Nová zelená úsporám spočívá ve snížení energetické náročnosti bytových objektů, což zahrnuje modernizaci a konstrukci nízkoenergetických rodinných a bytových domů. 

Se snížením energetické náročnosti Vám pomůžeme my. Jak již bylo řečeno, pro oblast zateplení domů se zvýšila finanční podpora. 

 

Pro rodinné domy jsou nastaveny různé úrovně: 

  • Nová zelená úsporám Light - dotace pro seniory, invalidní důchodce a příjemce příspěvku na bydlení, kteří chtějí snížit své výdaje za energie
  • Nová zelená úsporám Standard - dotace pro všechny majitele domů, kteří chtějí zlepšit své bydlení
  • Oprav dům po babičce - zálohová dotace pro majitele starších domů, kteří zvažují komplexní rekonstrukci s cílem snížit výdaje za bydlení.

 

V rámci zateplení jsou možné dotace na: 

  • Zateplení stropu - dotace na zateplení stropu pod nevytápěnými prostory nebo stropu obývaného podkroví
  • Zateplení střechy 
  • Zateplení podlahy - dotace na zateplení podlahy na zemině nebo nad nevytápěnými prostory

 

 

S žádostí o dotaci Vám pomůžeme a poradíme, kontaktuje nás na tel. čísle: +420 605 422 422   nebo na  jpizolace@seznam.cz.
 

 

JP - izolace (31).jpg